Zabawa i nauka z Puciem – seria książek dla dzieci

Pucio. Pierwsze zabawy to książka dedykowana całej rodzinie. Choć treść skierowana jest w niej do tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają poznawać otaczający ich świat, to warto do książeczki tej zasiąść razem. To zbiór kartonowych obrazków i świetnie wykonanych grafik z Puciem w roli głównej, połączenie pozycji rozrywkowej z edukacyjną. Pucio. Pierwsze zabawy uczy dzieci podstawowych zasad mowy poprzez zabawę dźwiękiem i gestem. 

Pierwsze zabawy dla najmłodszych

Pucio na rynku wydawniczym znany jest od lat. Regularnie wydawane są kolejne książki z tej serii, każda skierowana do dzieci w innym przedziale wiekowym. Wszystkie jednak skupiają się na tym, aby przekazywać treści w sposób nienachalny, swobodny i dla malucha komfortowy. Dlatego też książki z cyklu charakteryzują się bardzo dobrze wykonanymi okładkami, kolorowymi treściami i dominacją obrazków oraz grafik nad słowem. Dzięki temu dziecko, które dopiero zaznajamia się z podstawami czytania jest w stanie zostać przy takiej pozycji na dłużej. Wraz z rodzicem może też rozwiązywać zadania. Te dostępne są po każdym rozdziale – najczęściej wymagają do znalezienia w treści określonych postaci czy rzeczy. Taka edukacyjna zabawa pozytywnie wpływa na kreatywność i wyobraźnię malucha. Zachęca go do myślenia przestrzennego, rozwija pamięć oraz uczy nieszablonowego działania.

Krótka, ale treściwa

Pucio. Pierwsze zabawy ze strony www.taniaksiazka.pl to książeczka małych gabarytów, jednak po brzegi zapełniona praktyczną i interesującą treścią. Niemniej jednak ta nie przytłacza ani rodzica, ani malucha. Wszystko wyjaśnione jest w taki sposób, aby dziecko w określonym przedziale wiekowym mogło bez przeszkód przez taką lekturę przebrnąć. Dodatkowo, z racji na dużą liczbę zadań do Pucia można regularnie wracać i mierzyć swoje postępy. Zdecydowanie jest to świetna mobilizacja, która skłania najmłodszych do nauki poprzez zabawę. Co jeszcze? Warto również sprawdzić pozostałe oferty z Puciem w roli głównej. Poza książkami dostępne Csą takie artykuły jak: zabawki, puzzle, gry planszowe i wiele innych. Zróżnicowane modele edukacyjne zapewniają – oczywiście, jeśli regularnie stosowane – szybszy i efektywniejszy rozwój dziecka. Autorka serii o Puciu namawia do tego, aby rodzice pracowali nad książkami razem z dziećmi. Zachęcali ich poprzez wskazywanie danych przedmiotów, zwierząt oraz ludzi i nazywanie ich. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale i starszych czytelników.

Zdjęcie utworzone przez alexeyzhilkin - pl.freepik.com