W świecie Pucia

Bez dzieci świat byłby smutny. Może nasze dzieci broją i czasem bardzo mocno dają nam popalić, ale tak naprawdę to dzięki nim wszystko jest takie radośniejsze i bardziej ciekawsze. Jesteśmy dumni z tego, że oto krew z naszej krwi, nasze dziedzictwo, a nasz ród dzięki temu nie wyginie. Tylko pamiętajmy o tym, że dzieci są nie tylko naszą dumą, ale również należy uczyć je wielu pożytecznych rzeczy, dzięki czemu będziemy mogli być z nich naprawdę dumni. Przy takiej nauce pomocne będzie gra “Pucio. Pierwsze zabawy” (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-pierwsze-zabawy-nasza-ksiegarnia-p-1294668.html). Jej autorką jest Marta Galewska -Kustra.

Przyjaciel dzieci

Pucio to najlepszy przyjaciel dzieci. Chyba żaden rodzic nawet nie będzie chciał podważyć tej opinii, ponieważ Pucio kochany jest przez wszystkie maluchy. Zarówno te, które mają rok, jak również starsze przedszkolaki, które razem z nim poznają świat. Autorka – Marta Galewska-Kustra – wpadła na wspaniały pomysł wymyślając serię o chłopcu, który jest taki sam, jak inne dzieci. Chłopiec ma siostrę, mamę i tatę. Na kartach jednej z książek poznajemy również jego młodszego braciszka Bobo, który właśnie pojawił się na świecie. Pucio uczy się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim uczy się mówić. To właśnie dlatego ta seria książeczek i gier jest tak fascynująca – razem z chłopcem dzieci mogą stawiać swoje pierwsze kroki w mówieniu, wypowiadaniu pierwszych zdań, a także formułując już pełne opowiadania, jak to bywa w wieku przedszkolnym.

Gra dla dzieci


O Puciu można było poczytać, to teraz czas, aby z Puciem pograć – z czego na pewno ucieszą się wszystkie dzieci. “Pucio. Pierwsze zabawy” to gra dla małych dzieci, jak również dla tych nieco starszych. W środku znaleźć można instrukcję, dzięki której rodzice poznają poszczególne warianty gry. Jest aż sześć wersji gry, więc za każdym razem można bawić się w coś innego. W skład tego zestawu wchodzi dwa zestawy kartoników. Na jednym z nich jest wizerunek samego Pucia wraz z danym przedmiotem lub zwierzęciem. Do tego dołączone jest konkretne wyrażenie, które opisuje jakie dźwięki wydaje dany zwierzak lub dany przedmiot. Drugi zestaw kartoników to same wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Dziecko ma ogromną frajdę z tego, że może odkrywać, jakie zwierzęta wydają dźwięki lub też dane rzeczy. Wydaje się, że jest to mało skomplikowana zabawa, ale daje naprawdę ogrom satysfakcjonującej radości dziecku, które dzięki temu poznaje kolejne przedmioty ze swojego otoczenia. Pucio stanie się najlepszym przyjacielem wszystkich maluchów na bardzo długi czas.

zdjęcie utworzone przez alexeyzhilkin - pl.freepik.com